Kuchenki indukcyjne są przyjazne dla środowiska i zużywają mniej energii elektrycznej

Jeśli chodzi o gotowanie, jest wiele kuchenek indukcyjnych do wyboru. Ale skąd wiesz, która z nich jest najlepsza? Aby wiedzieć, ile energii elektrycznej zużywa Twoja kuchenka indukcyjna, pomnóż moc płyty przez liczbę godzin, przez które będziesz jej używać. Na przykład, 1800-watowa płyta indukcyjna zużywa 1,8 kilowata na godzinę podczas gotowania jednego posiłku.

Największą różnicą między kuchenkami gazowymi i indukcyjnymi jest ich efektywność energetyczna. Kuchenka indukcyjna jest bardziej energooszczędna niż tradycyjny zakres gazowy lub elektryczny, ponieważ ciepło nie jest tracone podczas procesu transferu. Kuchenki gazowe i elektryczne tracą do połowy swojego ciepła na rzecz powietrza otaczającego patelnię. Kuchenka indukcyjna przekazuje całe ciepło do samego garnka lub patelni i wytwarza bardzo mało ciepła z otoczenia. Oznacza to, że kuchenki indukcyjne pozwalają zaoszczędzić pieniądze podczas gotowania, a także szybciej podgrzewają jedzenie.

Inną różnicą pomiędzy kuchenkami gazowymi a indukcyjnymi jest ilość zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach. Kuchenki gazowe emitują dużo tlenku węgla i dwutlenku azotu, które są potencjalnie niebezpieczne dla twojego zdrowia. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Environmental Health Perspectives, kuchenki gazowe dodały około 30 procent dwutlenku azotu do powietrza, co jest szkodliwe dla zdrowia ludzi. Nawet niewielka ilość dwutlenku azotu w powietrzu może Cię udusić. Jest to coś, z czym należy uważać, gdy idziemy w kierunku ekologicznym, a używanie kuchenki indukcyjnej pozwoli na zmniejszenie zużycia energii bez potrzeby korzystania z gazu lub energii elektrycznej.

Kuchenki indukcyjne są przyjazne dla środowiska, ponieważ używają ceramiki szklanej. Ceramika szklana jest słabym przewodnikiem ciepła, więc będziesz miał mniejsze straty ciepła przez dno garnka. Są również bezpieczne w dotyku, ponieważ utrzymują chłodną powierzchnię bez uszkodzenia powierzchni zakresu. Z drugiej strony, ceramika szklana jest bardziej prawdopodobne, aby zarysować lub złamać. Jeśli martwisz się o prąd, zawsze możesz zamiast tego zainwestować w standardowy zakres elektryczny.

Kuchnia indukcyjna powinna być wyposażona w monitor zużycia energii. Te gadżety powinny dać ci znać dokładnie, ile energii elektrycznej zużywa. Powinny być w stanie wyświetlić swój maksymalny i minimalny pobór mocy na swoich naklejkach. Naklejki na kuchenkach indukcyjnych powinny informować, ile mocy zużyje twoja kuchenka indukcyjna bez marnowania ciepła. Jeśli urządzenie ma włącznik/wyłącznik, będzie automatycznie odcinać zasilanie. Używanie timera pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej energii.

Jeśli martwisz się o to, ile energii elektrycznej zużywa Twoja kuchenka indukcyjna, możesz kupić naczynia indukcyjne od różnych producentów. Ale jeśli martwisz się o koszt naczyń indukcyjnych, możesz wypróbować stary garnek, wykonując test magnesu lodówki. I pamiętaj, że gotowanie indukcyjne jest bardziej wydajne i mniej energochłonne w porównaniu do tradycyjnych metod. Cewki elektryczne nie są tak mocno wykorzystywane, więc nie przekazują ciepła bardzo efektywnie.

Podobne tematy