Jak sprawdzić, czy kuchenka elektryczna zużywa dużo energii elektrycznej

Jeśli planujesz zakup nowego pieca, możesz się zastanawiać, czy elektryczny będzie zużywał dużo prądu. Kuchenki gazowe są bardziej energooszczędne niż elektryczne, a gaz kosztuje o połowę mniej niż elektryczność. Jednak będziesz musiał zapłacić więcej za koszty dostarczenia energii elektrycznej do pieca. Piece gazowe wymagają również elektronicznego zapłonu, aby były jak najbardziej wydajne.

Aby zrozumieć, ile energii elektrycznej zużywa twój piec elektryczny, najpierw zorientuj się, ile mocy pobiera na godzinę gotowania. Większość kuchenek elektrycznych zużywa około 3 000 watów, w zależności od temperatury. Możesz znaleźć wataż na etykiecie urządzenia, instrukcji obsługi właściciela lub na liście produktów online. Możesz następnie pomnożyć wataż przez liczbę godzin, w których jest używany codziennie, aby uzyskać kilowatogodziny, które wykorzystuje dziennie.

Jak w przypadku kuchenek gazowych, większe palniki mają tendencję do zużywania więcej energii elektrycznej, więc ważne jest, aby sprawdzić wataż kuchenki elektrycznej przed zakupem. Dodatkowo sprawdź wydajność modelu, którego zakupem jesteś zainteresowany. Kuchenki elektryczne z samoczyszczącymi się piekarnikami zużywają mniej energii elektrycznej niż modele z ręcznymi cyklami czyszczenia, więc mogą zmniejszyć Twoje miesięczne rachunki za energię. Możesz również użyć kuchenki elektrycznej z piecem konwekcyjnym, aby piec potrawy bardziej efektywnie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z kuchenki elektrycznej, lepiej jest używać jej w kuchni niż gazowej. Palnik elektryczny podgrzewa tylko niezbędne części kuchenki, a reszta powierzchni jest bezpieczna w dotyku. Dzięki temu jest to bezpieczniejszy wybór dla rodzin z małymi dziećmi. Minusem kuchenki elektrycznej jest to, że długo się nagrzewa i że nie zmienia szybko temperatury.

Dużą popularnością cieszą się piekarniki elektryczne, które nie są tak żądne mocy jak klimatyzatory. Piekarnik elektryczny zużywa około 2 000 do 5 000 watów energii elektrycznej, w zależności od tego, ile palników używasz. Jednak ta ilość będzie się znacznie różnić w zależności od wielkości i kształtu. Im większy palnik, tym wyższe zużycie energii elektrycznej. Jeśli chcesz gotować wydajnie, powinieneś dopasować rozmiar palnika do swojego garnka.

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia przed zakupem kuchenki elektrycznej jest to, ile zapłacisz za energię elektryczną. Większość kuchenek elektrycznych kosztuje mniej niż gaz, ale będziesz musiał zapłacić za element elektryczny. Będziesz musiał poczekać kilka godzin, aby osiągnąć pełną temperaturę, więc prawdopodobnie nie zauważysz żadnej zauważalnej różnicy w cenie pieca elektrycznego. Jeśli martwisz się o ilość zużycia energii elektrycznej, piec elektryczny z cewką może być właściwym wyborem dla Ciebie.

Jeśli martwisz się o cenę energii elektrycznej, pamiętaj, że potrzeba więcej, aby uruchomić piekarnik elektryczny niż piekarnik gazowy. Piekarniki gazowe nie wymagają tak dużo energii elektrycznej, ale potrzebują prądu, aby się uruchomić i uruchomić światła. Jednak powinieneś wziąć pod uwagę również to, jak długo piekarnik elektryczny będzie działał, co jest jednym z najważniejszych czynników przy zakupie piekarnika elektrycznego. Powinieneś również rozważyć, czy masz gniazdo ścienne dla piekarnika elektrycznego.

Podobne tematy