Od czego zacząć instalację zlewu nablatowego

Być może zastanawiasz się: „Od czego zacząć podczas instalacji zlewu nablatowego?”. Jeśli tak, to jest kilka kroków, które powinieneś podjąć. Po pierwsze, upewnij się, że Twój blat jest równy. Następnie połóż swój blat na dwóch kawałkach tarcicy i wytnij otwór na zlew. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić, możesz narysować ołówkiem zarys zlewu. Po zaznaczeniu dokładnej lokalizacji, użyj 4,5-calowej szlifierki kątowej, aby wytrasować otwór.

Następnie zaznacz szablon tylnej krawędzi blatu. To zapewni, że Twój zlew będzie idealnie pasował nad szafką zlewową. Aby to zrobić, zmierz miejsce na blacie o szerokości 18 cali i głębokości 12 cali. Zaznacz ten obszar ciemnym kółkiem lub małym „X”. Użyj tego szablonu, aby upewnić się, że zlew jest idealnie wyrównany z twoim znakiem. Jeśli licznik jest nierówny, użyj szablonu, aby wyrównać licznik.

Wtedy powinieneś przymocować słupek wsparcia do dolnej części blatu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które przyszły z umywalką, aby dołączyć słupki wsparcia do blatu. Gdy zlewozmywak jest przyklejony do słupków wspierających, trzeba będzie dołączyć obręcz z dwóch x 4 kawałków drewna. Po umieszczeniu zlewu na miejscu, należy go przymocować za pomocą nakrętek motylkowych. Po 24 godzinach, będziesz gotowy, aby umieścić blat na górze zlewu.

Po zainstalowaniu blatu, należy dołączyć odpływ. Potrzebny będzie pomocnik, który przytrzyma zlew w dół, podczas gdy Ty będziesz mocował złączkę odpływową. Następnie należy włożyć zacisk prętowy, trzymając zlew na miejscu z pomocą pomocnika. Następnie włóż gumową uszczelkę do otworu odpływowego. Upewnij się, że napisy na kołnierzu odpływu są w pozycji pionowej. Następnie przymocuj baterię za pomocą rurek zasilających z głowicą żołędziową lub wężyków z oplotem ze stali nierdzewnej. Pamiętaj, aby nie dokręcać zbyt mocno nakrętki montażowej, ponieważ może to uszkodzić Twój blat.

Przed rozpoczęciem procesu instalacji, powinieneś wykonać kilka kroków, aby przygotować obszar. Przed rozpoczęciem, należy usunąć swoje stare blaty i umieścić je w dogodnym miejscu z dala od blatu. Być może trzeba będzie przenieść urządzenia i szafki na poziomie podłogi przed rozpoczęciem instalacji. Należy również zdjąć wszelkie przedmioty dekoracyjne i urządzenia, które będą rezydować na blacie. W ten sposób, proces instalacji pójdzie znacznie szybciej.

Przed zainstalowaniem zlewu, trzeba zastosować silikonowe caulk wokół otworu w blacie. Pamiętaj, aby nie nakładać silikonowej masy uszczelniającej wokół krawędzi zlewu, ponieważ spłaszczy się on po przymocowaniu do blatu. Następnie należy wsunąć klipsy na szyny i zabezpieczyć je śrubami. Należy powtarzać te czynności, aż wszystko będzie bezpieczne. Ten krok jest kluczowy dla zapewnienia, że zlew będzie pasował prawidłowo.

Przed zainstalowaniem nowego zlewu blatowego, należy odłączyć dopływ wody i odłączyć wszystkie elementy. Następnie należy usunąć stary zlew i epoksyd. Następnie należy dołączyć klipsy, które trzymają zlew do blatu. Może być potrzebna dodatkowa osoba do pomocy przy obracaniu blatu. Upewnij się, że blat ma odpowiedni prześwit dla zlewu. Po zamocowaniu klipsów, będziesz gotowy do zainstalowania nowego blatu.

Podobne tematy