Jak zainstalować zlew w blacie

Aby zainstalować nowy zlew, pierwszym krokiem jest zmierzenie głębokości blatu. Zmierz tylną krawędź blatu, aby określić głębokość otworu na zlew. Gdy już znasz głębokość blatu, możesz wyśrodkować zlew na tym znaku. Następnie wyrównaj tylną krawędź zlewu z krawędzią blatu. Aby zmierzyć głębokość blatu, można użyć starego zlewu lub odwrócić go do góry nogami. Zrób znak około 1/2″ wewnątrz zewnętrznej linii. Będzie to Twoja linia cięcia.

Aby zainstalować zlew w blacie, zacznij od przyklejenia słupków podporowych do spodu blatu. Możesz zastosować klej do tych słupków zgodnie ze wskazówkami producenta. Następnie należy umieścić 2 x 4 w poprzek otworu i uruchomić go wzdłuż górnej krawędzi zlewu. Zapobiegnie to chwieniu się zlewu. Gdy zlew jest na miejscu, będzie łatwiejszy do czyszczenia.

Upewnij się, że wodoszczelne uszczelnienie jest niezbędne podczas instalacji zlewu w blacie. Użyj silikonu lub silikonowej akrylowej masy uszczelniającej, aby stworzyć wodoszczelne uszczelnienie. Upewnij się, że stosujesz go obficie i równomiernie zarówno na blacie, jak i na wardze zlewu. Pamiętaj, aby unikać kauczuku, który wygląda niechlujnie lub blobowo. Należy również zachować gładkie i proste krawędzie blatu. Jeśli blat nie został wycięty z otworem, należy skonsultować się z profesjonalistą, aby wyciąć go dla Ciebie.

Pomiar otworu zlewu. Weź pod uwagę obręcz i backsplash, jeśli jest jeden. Jeśli nie jest, może trzeba zrobić małe wycięcie w blacie tak, że zlew pasuje. Ten krok jest łatwiejszy, gdy znasz wymiary otworu. Jeśli wymieniasz istniejący zlew na nowy, upewnij się, że najpierw zmierzysz otwór, a następnie prześledzisz kształt blatu za pomocą kawałka kartonu.

Gdy już zdecydowałeś się na zlew, jesteś prawie gotowy. Najważniejszą częścią instalacji jest jej właściwe wymierzenie. Generalnie większość zlewozmywaków dostarczana jest z kartonowym lub papierowym szablonem. Jeśli nie masz takiego, możesz użyć noża do wycinania szablonu i podążać za liniami szablonu. Następnie można zainstalować nowy zlew. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć, aby nie skończyć z nierówną powierzchnią.

Aby zainstalować zlew nadblatowy, należy usunąć gumową uszczelkę i nakrętkę z blatu. Następnie należy zainstalować zlew, ustawiając go w otworze na blacie. Upewnij się, że front jest równoległy do krawędzi blatu. Podłącz baterię do zaworu odcinającego za pomocą wężyków z plecionki ze stali nierdzewnej lub rurek zasilających z głowicą żołędziową. Następnie dołącz adapter do syfonu i węże spryskiwaczy do końcówki baterii.

Po zainstalowaniu baterii zainstaluj zlew, usuwając perlator. Upewnij się, że przód zlewu jest równoległy do krawędzi blatu. Pomoże to zapobiec wszelkim wyciekom i zapewni, że zlew będzie idealnie wypoziomowany. Aby zainstalować zlew, możesz użyć silikonowego uszczelniacza i metalowych klipsów. Upewnij się, że nosisz okulary ochronne i gogle podczas instalacji zlewu.

Podobne tematy