Najlepszy sposób na wycięcie otworu na zlew w blacie

Możesz wyciąć dziurę w blacie za pomocą wyrzynarki, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że otwór powinien być wycięty z myślą o wardze zlewu. Jeśli wyciąć go zbyt daleko do przodu, warga zlewu będzie wisieć nad licznikiem, podczas gdy cięcie go zbyt daleko z powrotem spowoduje warga zlewu do powieszenia nad blatem i nie siedzieć równo z backsplash.

Przed wycięciem otworu, należy zmierzyć grubość blatu i układ otworu. Należy również wziąć pod uwagę backsplash i inne rzeczy, ponieważ mogą one kolidować z butem piły. Nie należy się również spieszyć. Jeśli wytniesz otwór zbyt płytko, możesz skończyć z wyszczerbionym otworem. Jeśli tak się stanie, możesz użyć taśmy malarskiej do obrysowania obszaru.

Jeśli nie masz szablonu do otworu, możesz użyć zamiast niego papieru kalafoniowego. Ten papier jest wytrzymały i jest dobrą alternatywą dla gazety. Wytnij kawałek, aby pasował do otworu, a następnie użyj taśmy, aby go przymocować. Przeprowadź papier kalafoniowy wzdłuż otworu i delikatnie naciśnij papier przez otwór. Po tym, możesz wyciąć otwór za pomocą noża użytkowego, aby usunąć zagniecenie w blacie.

Najlepszym sposobem na wycięcie otworu na zlew kuchenny jest użycie szablonu. W ten sposób można prawidłowo wyśrodkować zlew bez konieczności mierzenia go. Przed cięciem należy odrysować zarys zlewu na blacie laminowanym, a następnie zaznaczyć go 2-calową taśmą. Następnie umieść zlew do góry nogami na blacie i wyrównaj krawędź ze znakiem wykonanym na blacie.

Plac, który planujesz wyciąć, ma 11′ długości i cztery cale grubości. Aby wyciąć w nim otwór, będziesz musiał wyciąć blat na długość i szerokość. Po tym, będziesz musiał wyciąć otwór w blacie, abyś mógł zamontować na nim zlew. Gdy masz już wycięty otwór, możesz zacząć przyklejać blat z powrotem, aby zapobiec przesiąkaniu wody do zlewu.

Aby zrobić idealny otwór, rozpocznij proces instalacji od najdłuższej sekcji narożnej. Pozostałe sekcje zazwyczaj łączą się lub odnoszą do najdłuższej sekcji narożnej. Sekcja narożna tego blatu była wyzwaniem, ponieważ była tak długa i miała podstępny narożnik. Jeśli instalujesz półwysep, powinieneś tymczasowo dołączyć do sekcji narożnej, aby uzyskać dokładny rysunek ściany. Możesz kontynuować instalację po połączeniu narożnika.

Możesz również użyć wyrzynarki do wycięcia otworu. Ostrze używane do cięcia blatu powinno być wykonane z drobnozębnego węglika. Można również użyć wyrzynarki z ostrzem o drobnych zębach. Brzeszczot wyrzynarki używany do cięcia blatów laminowanych jest ostrzem do cięcia w górę. Jeśli używasz piły tarczowej, pamiętaj, aby użyć brzeszczotu do cięcia w górę.

Podobne tematy