Montaż zlewu w łazience – na co zwrócić uwagę podczas instalacji zlewu

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z specczystosci.pl

Przed zainstalowaniem nowego zlewu należy zmierzyć szerokość blatu. Należy również zwrócić uwagę na elementy nośne szafki. Musisz zapewnić sobie dużo miejsca na nowy zlew. Zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi prawidłowej instalacji i cięcia zlewu, a następnie użyj szpachli, aby usunąć wszelkie pozostałości. Po zainstalowaniu zlewu, można zakończyć proces przez caulking luki wokół baterii i countertop.

Pomiar istniejącej przestrzeni pod starym zlewem i upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla nowego. Weź pod uwagę lokalizację odpływu, ponieważ nowy może wymagać innego otwarcia. Planuj również wymianę baterii, a także innych komponentów. Jeśli nie masz odpowiednich pomiarów, być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas instalacji nowego zlewu.

Pomiar głębokości obecnego zlewu. Jeśli Twój obecny zlew jest zbyt płytki, nie będzie prawidłowo odprowadzał wody. Dzieje się tak dlatego, że otwór odpływowy w ścianie musi być niższy niż zlew. Dzięki temu nie trzeba będzie ciąć blatu lub wymieniać zlewu. Co więcej, możesz poprosić hydraulika lub złota rączkę o potwierdzenie rozstawu pomiędzy starym i nowym zlewem. Kiedy to zrobisz, będziesz w stanie uniknąć zmian i problemów podczas instalacji.

Upewnij się, że przestrzegasz lokalnych kodów hydraulicznych. Zlewozmywaki pedałowe mają wyższy otwór odpływowy niż ich odpowiedniki typu vanity. Nie przedłużaj wylotu odpadów poza jego wysokość, aby uniknąć złamania przepisów hydraulicznych. Płytki syfon może powodować zasysanie. Przed zainstalowaniem zlewu upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji. Prawidłowa instalacja zapewni szczelność zlewu na długie lata. Kiedy już wszystko zostanie posortowane, upewnij się, że przetestujesz instalację zlewu, włączając wodę.

Po ustawieniu zlewu w miejscu, będziesz musiał zainstalować baterię. Włóż baterię do kołnierza zlewu i zainstaluj nakrętki na jej końcówkach. Po zainstalowaniu baterii, nałóż warstwę silikonowej masy uszczelniającej wokół otworu, a następnie włóż klipsy na szyny. Następnie dokręć śruby i jesteś gotowy, aby przejść do następnego kroku.

Przy ponownej instalacji zlewu, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na hydraulikę. Zlew musi mieć zwis od 1/4 do 1 cala, w zależności od rodzaju baterii. Zlew powinien być również odpowiednio uszczelniony uszczelką, która może być wykonana z silikonu, kitu hydraulika lub uszczelki. Ważne jest, aby podłączyć odpływ i P-trap, a także linie wodne do zlewu.

Należy również zwrócić uwagę na hydraulikę. Podczas gdy większość systemów hydraulicznych są znormalizowane teraz, starsze i specjalne elementy mogą mieć funky rozmiary rur. Upewnij się, że nowy zlew będzie zgodny z hydrauliką w łazience. Jeśli istnieją jakiekolwiek istniejące problemy z hydrauliką, może być konieczne doposażenie systemu, aby wszystko działało prawidłowo. Ostatecznie, będzie to bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojej hydrauliki niż próba zrobienia tego samemu.

Podobne tematy