Jaką moc ma domowy mikser?

Przy wyborze domowego miksera ważne jest, aby sprawdzić moc urządzenia. Mimo, że wyższa moc oznacza zazwyczaj większą siłę miksowania, niektóre modele wykorzystują mniejszą moc niż podawana w reklamach. W takim przypadku lepiej jest szukać pojemności, a nie mocy. Chociaż producenci często podają wytyczne dotyczące ilości mocy, jaką może obsłużyć mikser, mogą one nie wystarczyć do optymalnego mieszania.

W przypadku pieczenia należy rozważyć, czy będziesz piec dla małej czy dużej grupy osób. Jeśli planujesz robić ciasta i ciasteczka dla dużej grupy, warto zainwestować w mikser o dużej mocy i dużej pojemności misy. Powinien wystarczyć mikser o mocy minimum 600 W i sześciokwaterowej misie. Jeśli Twoje potrzeby są niewielkie, może wystarczyć mniejszy model. Duży mikser stanie się uciążliwy, jeśli musisz podzielić przepisy lub przetwarzać je w partiach.

Jeśli robisz zakupy dla przyjaznego dla budżetu młynka miksującego, możesz iść z modelem niższej klasy o mocy 500-750 W. Dla normalnego gotowania, te maszyny są więcej niż wystarczające. Jeśli jednak chcesz gotować na profesjonalnym poziomie, powinieneś rozważyć zainwestowanie w wytrzymały mikser o mocy 750 W lub więcej. Możesz chcieć uaktualnić po kilku miesiącach do modelu o większej mocy.

W gospodarstwie domowym z mikserem o niskiej mocy, zużycie energii wynosi tylko dwadzieścia do trzydziestu minut tygodniowo. Oznacza to miesięczne zużycie na poziomie 8kWh – równowartość około 80 groszy! Najlepszym sposobem na sprawdzenie dokładnego zużycia energii przez młynek miksujący jest użycie miernika Kill-A-Watt i porównanie liczb z rachunkiem za prąd. Wówczas można podjąć świadomą decyzję, która maszyna jest lepsza dla Twojej kuchni.

Podobne tematy