5 rzeczy o których należy pamiętać po kupnie mieszkania od dewelopera

5 rzeczy o których należy pamiętać po kupnie mieszkania od dewelopera

Sprawdź dewelopera, zadbaj o zabezpieczenie środków, doprecyzuj i harmonogram płatności, zweryfikuj powierzchnię lokalu w umowie, zapoznaj się z wszystkimi zapisami widniejącymi w dokumentach, wykonaj odbiór mieszkania w Bydgoszczy ze specjalistą. Jak widać, trzeba pamiętać o wielu kwestiach podczas zakupu mieszkania. Inwestycje opiewające na duże kwoty muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby uchronić się przed stratą pieniędzy, dodatkowymi wydatkami i rozczarowaniem.

Co ma znaczenie po nabyciu nieruchomości od dewelopera?

Umowa podpisana z deweloperem zawsze powinna mieć formę aktu notarialnego. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po przeniesieniu prawa własności konieczne stanie się zgłoszenie tego faktu w urzędzie miasta i opłacenie podatku od nieruchomości. Załatwienie wszystkich formalności to podstawa, aby uniknąć problemów w niedalekiej przyszłości. Pamiętać należy o dokonaniu zgłoszenia identyfikacyjnego, co trzeba zrobić we własnym zakresie. Musi zostać ustalona odpowiednia wysokość podatku. Notariusz pobiera i wpłaca podatek od czynności cywilnoprawnych od umowy sprzedaży. Zawsze należy wymagać przekazania pełnej dokumentacji przez dewelopera.

Kolejną kwestią będzie ubezpieczenie nieruchomości, Nawet jeśli ma ona pozostawać przez jakiś czas niezamieszkana. Niestety zawsze istnieje ryzyko włamania się, powstania zniszczeń, nieumyślnego spowodowania usterek itd. Lepiej zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Po zakupie mieszkania warto pomyśleć o zastosowaniu różnych rozwiązań mających na celu podniesienie standardu zabezpieczeń. Jest to też sposób na obniżenie wysokości ubezpieczenia i zwiększenia komfortu użytkowania nieruchomości. Nowy właściciel mieszkania powinien we własnym zakresie przeciwdziałać kradzieży. Konieczne będzie także zawarcie umowy z dostawcami mediów, co dotyczy przede wszystkim energii elektrycznej, telewizji i internetu.

Bardzo ważną kwestią jest profesjonalny odbiór mieszkania w Bydgoszczy od dewelopera, aby nie przeoczyć żadnych usterek, które będzie trzeba potem naprawiać na własny koszt. Jeśli zostaną one wpisane do protokołu odbioru, to sprzedający musi je usunąć w ciągu 30 dni. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo w ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Odbiór mieszkania od dewelopera to ostatnia szansa na zweryfikowanie stanu technicznego i zażądanie wyeliminowania niezgodności z umową podpisaną z deweloperem. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług rzeczoznawcy, który dokona wyceny rzeczywistej wartości nieruchomości. Dostarczy to kolejnych argumentów do negocjacji ze sprzedającym.Podobne tematy