Jak udrożnić zatkany zlew

Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemu zatkanego zlewu jest zlokalizowanie zatkania i usunięcie go. Jeżeli ty no możesz znajdować clog, ty możesz próbować używać drucianego płaszcza wieszak. Ta metoda działa dobrze, jeśli zator jest łatwy do osiągnięcia. Aby uzyskać dodatkową dźwignię, można również użyć gumowych rękawic. Po usunięciu zatoru, przeprowadź gorącą wodę przez odpływ, aby potwierdzić, że jest on wolny od zanieczyszczeń.

Jeśli nie możesz znaleźć żadnego środka do czyszczenia odpływu, możesz spróbować zalać go wrzącą wodą. Wrząca woda rozbija wszelkie uwięzione zanieczyszczenia w rurach. Korzystanie z standardowego tłok, aby pomóc rozbić się zator jest kolejną świetną opcją. Tylko upewnij się, że nalewasz ją powoli i nie używaj zbyt dużego ciśnienia, ponieważ rozpryskująca się woda może spowodować oparzenia. Gorąca woda rozluźni zator w ciągu kilku minut.

Jeśli nie widać zatoru, to może trzeba zajrzeć do środka czapki odpływu, aby zobaczyć, czy jest przeszkoda wewnątrz. Niektóre zatory są zbyt głębokie, aby być postrzegane przez oko, więc przy użyciu latarki, aby spojrzeć na drenaż jest konieczne. Jeśli nie możesz dotrzeć do zatkania, możesz spróbować usunąć zatkanie otwierając zlew lub odpływ i umieszczając pod nim wiadro, aby złapać spiętrzoną wodę i zanieczyszczenia. P-trap jest trzymany do poziomej rury przez łączniki, więc upewnij się, aby szukać nakrętki ślizgowej na obu końcach.

Inna metoda na odblokowanie zlewu jest użycie roztworu sody oczyszczonej i octu. Soda oczyszczona i ocet są zarówno kwasy jak i zasady, a rozwiązanie dwóch stworzy reakcję gazowaną, która rozluźni zator i pozwoli wodzie przepływać. Możesz wypróbować tę technikę, jeśli zator jest zbyt uparty, aby usunąć go za pomocą samej sody oczyszczonej.

Postawienie wrzącej wody w dół odpływu może pomóc w rozbiciu lekkich blokad. Ta metoda nie jest skuteczna w przypadku blokad na dużą skalę. Upewnij się, że nie ma stojącej wody w zlewie najpierw, jak to pomoże sody oczyszczonej i octu dostać się do zatkania bardziej efektywnie. Aby przygotować mieszankę, zagotuj czajnik z wodą i umieść go nad otworem. Pozostaw na co najmniej dwie minuty, aby roztwór zadziałał swoją magię.

Jeśli nie masz pewności co do sody kaustycznej, możesz rozcieńczyć ją w gorącej wodzie, dodając pół filiżanki sody oczyszczonej. Pamiętaj, aby dobrze wymieszać, jak skończysz z bardzo silnym chemicznym, ale to może zdziałać cuda dla umiarkowanie zatkanego zlewu. Innym sposobem na oczyszczenie zatkanego zlewu jest wsypanie sody kaustycznej do odpływu. Soda kaustyczna jest bardzo skutecznym środkiem chemicznym i jest dostępna w większości sklepów hardware.

Oprócz użycia świdra, standardowy tłok kubkowy może być użyty do oczyszczenia zatkanej rury spustowej. Upewnij się, że blokujesz odpływ przelewu przed użyciem narzędzia. Należy zachować ostrożność podczas używania chemicznego środka czyszczącego, ponieważ może on pryskać na skórę. Jeśli tłok nie działa, możesz również spróbować drucianego wieszaka na ubrania. To narzędzie ma hak na jednym końcu i mały otwór na drugim. Zakrzywiona część odpływu to miejsce, gdzie występuje większość zatorów.

Podobne tematy