Czy kret pomoże na źle zatkany zlew w domu?

Czy krety pomagają na źle zatkany zlew w domu? To pytanie zadaje wiele osób, ale nie ma twardej i szybkiej reguły, jak udrożnić zlew. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc w odetkaniu odpływów. Kilka prostych przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak Cola i Pepsi, może pomóc Ci usunąć twardy osad i usunąć zatkany zlew w pośpiechu.

Jeśli zator jest spowodowany przez utwardzoną substancję, spróbuj użyć gorącej wody, aby go rozbić. Gorąca woda może rozbić stwardniały tłuszcz i stopić się z dala od zatkania. Można również użyć popu do czyszczenia częściowo zatkanego drenażu bez użycia kreta. To również działa cuda podczas usuwania tłustych osadów. Po prostu upewnij się, że używasz pojemnika pod rurami przed wypróbowaniem tej metody.

Po usunięciu zatoru możesz dokładnie wyszorować zlew, aby usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia. Możesz również wsypać filiżankę sody oczyszczonej w dół odpływu, aby zapobiec zatkaniu w przyszłości. Jeśli zator nie zniknie po zastosowaniu tych metod, należy rozważyć wynajęcie hydraulika. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, sprawdź Trust a Trader i Home Advisor. Obie strony mają ogromne listy lokalnych plumbers.

Inny sposób, aby oczyścić zatkany drenaż jest wlać wrzącej wody w dół odpływu. Wrząca woda jest potężnym środkiem czyszczącym, więc należy wlać trochę do zlewu i pozwolić mu działać przez kilka minut. Inną metodą jest wlać mieszaninę sody oczyszczonej i octu w dół odpływu. Powinieneś zauważyć różnicę w ciągu piętnastu do dwudziestu minut. Możesz również wlać wrzącą wodę i ocet w dół odpływu, aby go oczyścić.

Rozwiązanie sody oczyszczonej i octu może być również używane do odblokowania zatkanego zlewu. Wymieszać równe części sody oczyszczonej z octem i pozwolić mu moczyć się w zlewie przez kilka godzin. Roztwór będzie rozpuszczać zator. Powtórz ten proces w razie potrzeby. Alternatywnie, możesz spróbować drucianego wieszaka na płaszcze, aby dotrzeć do rur wewnątrz zlewu. Sporadycznie, to rozwiązanie może nie jasne clog.

Molds są również potencjalne zagrożenie. Ten rodzaj bakterii uwielbia ciemne, wilgotne środowisko. Zlew, który ma wysoką zawartość wilgoci będzie prawdopodobnie port pleśni. Powstały zapach może rozprzestrzeniać się po całym domu, co może prowadzić do problemów zdrowotnych dla każdego. Jeśli nie jesteś pewien przyczyny zatkanego zlewu, najlepiej skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podobne tematy