Czynniki do rozważenia przy instalacji podwieszanego zlewu łazienkowego

Instalując podwieszany zlew, należy rozważyć, jak wygodny jest on dla osoby z niego korzystającej. Ludzie o różnych wysokościach powinni rozważyć wysokość zlewu, gdy jest on zainstalowany, tak aby był łatwy do osiągnięcia i użycia. Następnie można powiesić nad nią lustro, aby zwiększyć komfort ergonomiczny. Jeśli nie podoba Ci się wysokość zlewu, możesz go dostosować do wzrostu użytkownika. Dla optymalnego komfortu wysokość podwieszanego zlewu powinna wynosić od 94 do 105 cm.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas montażu podwieszanego zlewu, jest jego wysokość w stosunku do odpływu. Jeśli zainstalujesz zlew zbyt nisko, możesz mieć problem z wymianą sprzętu, gdy ten się zużyje. Wpływa to również na bezpieczeństwo użytkownika. Dąż do tego, aby wysokość mieściła się w przedziale 50-60 cm od podłogi, jeśli zlew jest przeznaczony dla dzieci. Upewnij się jednak, że przy wyborze zlewu bierzesz pod uwagę rozmiar swoich dzieci.

Przy montażu zlewu ściennego weź pod uwagę zakres wzrostu osoby, która będzie z niego korzystać. Typowa wysokość zlewu łazienkowego to trzydzieści do trzydziestu sześciu cali, ale są wyjątki od tej reguły. W każdym przypadku należy zamontować zlew wyżej niż ta średnia, jeśli mamy wysoką osobę. Dzięki temu projekt łazienki będzie spójny i wygodny. A jeśli sprzedajesz swój dom, zapewnienie, że zlew jest na wygodnej wysokości dla osoby korzystającej z niego jest kluczowe.

Jak wysoki jest zlew? Większość właścicieli domów nie omawia tej kwestii. W rzeczywistości rzadko to robią. To zazwyczaj instalator decyduje o wysokości zlewu. A trzeba zaznaczyć, że wysokość ta jest istotną kwestią, ponieważ może wpływać na ergonomię całego pomieszczenia. W każdym przypadku wysokość zlewu powinna być proporcjonalna do innych przedmiotów w pomieszczeniu. To czy zlew będzie niski czy wysoki będzie zależało od jego projektu.

Podobne tematy