Czy biały zlew pasuje do czarnego blatu?

Podczas mieszania kontrastujących kolorów w kuchni, czarny jest uniwersalnym kolorem, który wygląda świetnie z każdym rodzajem blatu. Jednak mieszanie go właściwie zależy od tego, jak bardzo dominacja czerni jest pożądana. Dla modernistycznego wyglądu, możesz sparować czarny zlew z odważnym kolorem akcentu, takim jak czerwony. Czarny z białymi szafkami i czarnymi urządzeniami to również świetny sposób na stworzenie modernistycznego wyglądu. Jeśli nie jesteś pewny co do mieszania czerni z bielą, użyj odważnych kolorów akcentu na swoich matach, ręcznikach, wazonach i dywanikach.

W ten sam sposób, czarno-biała kuchnia wygląda świetnie z białym zlewem Farmhouse. Jednak, czarny i biały blat może zderzać się jeśli są tego samego koloru. Czy zdecydujesz się użyć czarnego lub białego blatu, będziesz chciał zlewozmywaka, który uzupełni wygląd. Z drugiej strony, biały zlew typu farmhouse doskonale pasuje do każdego z tych kolorów. Wystarczy upewnić się, że reszta sprzętu pasuje do kolorów zlewu i blatu.

Dla nowoczesnego i współczesnego wyglądu, czarne blaty kuchenne wyglądają świetnie z brązowymi bateriami. Miedziane baterie to kolejna świetna opcja. Jednak jeśli starasz się zachować elegancki i niedopowiedziany wygląd, rozważ przejście z umywalką ze stali nierdzewnej. Jeśli Twój czarny blat jest wykonany z granitu, będzie dobrze kontrastował z brązowymi bateriami. Brązowe zlewy i baterie wyglądają szczególnie efektownie, gdy są sparowane z białymi blatami.

Kształt zlewu jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o rodzaju zlewu do pary z ladą. Nowoczesne style mają tendencję do podkreślania czystych linii i geometrycznych kształtów. Prosty porcelanowy zlew do montażu na ścianie może być świetną opcją. Klasyczny wygląd może być połączony z czarnym geometrycznym cokołem. To samo dotyczy tradycyjnego wyglądu z nowoczesnym akcentem. Na przykład, czarny naczynie zlew parował dobrze z białym postumentem.

Jeśli chcesz uniknąć zderzenia kolorów w swojej kuchni, wybierz materiał, który uzupełni schemat kolorów. Na przykład, granit jest kamieniem wykonanym z roztopionej skały. W przeciwieństwie do marmuru, nie jest podatny na pękanie, odpryskiwanie czy pęcherze. Ponadto granit dodaje charakteru, równowagi i lat miłości. Możesz również rozważyć czarny backsplash. Możesz wybrać odcień, który dobrze współgra z Twoim czarnym licznikiem i urządzeniami ze stali nierdzewnej.

Na koniec upewnij się, że kolory Twojego zlewu i blatu pasują do siebie. Dla najlepszych rezultatów, dopasuj kolory o dwa do trzech odcieni. Neutralne czernie są świetnym wyborem, ponieważ mają wiele różnych podtekstów i temperatur, co sprawia, że jest to idealne dopasowanie kolorów. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że czarny licznik i zlew są równomiernie rozmieszczone. W przeciwnym razie skończysz z nieatrakcyjną przestrzenią i ciemną kuchnią.

Podobne tematy