Na co zwrócić uwagę wybierając blender ręczny

Przy zakupie blendera ręcznego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wysokiej jakości blender ma szeroki zakres zastosowań i powinien być łatwy do czyszczenia. Powinien mieć także wysokie pojemniki, aby zapobiec rozlaniu i może być używany do różnych zadań, w tym do przecierania pokarmu dla niemowląt, ubijania jaj i ubijania zdrowego smoothie. Niezależnie od tego, jak planujesz go używać, powinieneś poszukać modelu, który pasuje do Twojego budżetu. Blendery o wyższej mocy zazwyczaj mają większą moc, natomiast przystawki rozszerzają możliwości blendera.

Innym czynnikiem do rozważenia jest trwałość blendera ręcznego. Podczas gdy wiele blenderów jest wykonanych z plastiku, są takie, które są bardziej trwałe. Plastikowe wałki mogą przyjąć kolor żywności i mogą łatwo się roztrzaskać, ale można to łatwo usunąć za pomocą octu. Upewnij się, że czytasz recenzje online, aby dowiedzieć się, co inni ludzie doświadczyli z konkretnym blenderem ręcznym i czy ma on jakieś wady. Jeśli martwisz się o trwałość, przeczytaj opinie konsumentów online, aby uzyskać pomysł na rodzaj materiału, z którego wykonany jest blender ręczny.

Cena jest jednym z czynników do rozważenia, moc silnika i rozmiar słoika są również ważnymi względami. Podczas gdy blender o niskiej mocy jest odpowiedni do podstawowych celów, blender o wysokiej mocy pozwoli Ci zmielić stałe jedzenie. Warto również upewnić się, że noże są wykonane ze stali nierdzewnej i mają wiele ostrzy, co zapewnia wszechstronność. Pamiętaj, że większa prędkość nie musi oznaczać wyższej jakości.

Blender ręczny powinien pochodzić z ostrzem, które będzie mieszać twoje składniki, a także inne akcesoria. Niektóre blendery ręczne są również wyposażone w trzepaczki i siekacze. Blender ręczny, który posiada dodatkowe przystawki jest lepszy, ponieważ pozwala na wykorzystanie go do różnych zadań. Oznacza to, że możesz zrobić puree, sosy, niezbyt gęste ciasto i wiele więcej.

Blender ręczny z dodatkowymi funkcjami powinien mieć dołączony rozdrabniacz, który pozwala szybko posiekać porcję jedzenia. Kilka urządzeń będzie posiadało tryb turbo, dzięki któremu będziesz mógł uruchomić blender na najwyższych obrotach i mocy. Inne będą miały tryb pulsacyjny do rozdrabniania dużych ilości produktów stałych. Podczas gdy używanie trybu pulsacyjnego jest przydatne do mielenia dużych ilości ciał stałych, może to spowodować przegrzanie blendera i doprowadzić do jego uszkodzenia. Mały młynek, który zwykle znajduje się w pokrywie blendera, powinien być również dostarczany z urządzeniem. Te noże do siekania powinny być łatwo zdejmowane i części nadające się do mycia w zmywarce.

Blender ręczny Philips to kolejny dobry wybór. Model ten posiada duży uchwyt i jeden przycisk. Jest zaprojektowany tak, aby pracował mocniej, gdy jest ściskany. Lekkie dotknięcie spowoduje ubicie składników, ale mocniejsze ściśnięcie spowoduje blendowanie. Blender ręczny Philips zawiera głowicę miksującą i cztery inne przystawki, w tym podwójną ubijaczkę i słoik na puree ziemniaczane. Moc blendera ręcznego może być różna, a niektóre modele mogą wytwarzać nawet 1400 W mocy. Niektóre modele nadają się do miksowania koktajli i przecierania gotowanych warzyw i miękkich owoców.

Podobne tematy