Ile wymian gazu jest wymaganych w turystycznej kuchence gazowej?

Ile wymian gazu jest wymaganych w turystycznej kuchence gazowej? Odpowiedź jest trochę skomplikowana, ale naukowcy twierdzą, że ważne jest, aby ograniczyć ilość spalanego przez nas gazu i zmniejszyć liczbę emisji z turystycznych piecyków gazowych. Z badań wynika również, że kuchenki gazowe w znacznym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych, ze względu na emisję tlenków azotu i metanu. Ale czy rzeczywiście konieczne jest ograniczenie użycia gazu w turystycznych kuchenkach gazowych?

Po pierwsze, zrozum swoje zużycie paliwa. Ile paliwa potrzeba na jeden posiłek? Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy jeden litr wody na osobę. Jeśli planujesz gotować na biwaku, musisz też wiedzieć, ile zmian gazu potrzeba do podgrzania jednego litra wody. Typowy czas gotowania to około trzy minuty 30 sekund na litr wody. W przypadku większych ilości należy zakupić więcej paliwa.

Jeśli masz kuchenkę gazową, możesz być zaniepokojony jej wpływem na zdrowie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zanieczyszczenia powstające podczas spalania gazu są szkodliwe dla naszego zdrowia. Oprócz tlenków azotu, piecyki gazowe emitują podtlenki azotu, które mogą nasilać choroby układu oddechowego. Ponadto z piecyków gazowych ulatniają się do powietrza znaczne ilości metanu. Ilość metanu uwalnianego z turystycznego piecyka gazowego jest w przybliżeniu równa emisji z pół miliona samochodów.

W badaniu wykorzystano 18 typów turystycznych piecyków gazowych w wieku od trzech lat do trzydziestu lat. Badacze oszacowali, że te urządzenia domowe były odpowiedzialne za około jeden procent produkowanego przez nie metanu. To znacznie więcej niż wynosi roczna norma emisji Agencji Ochrony Środowiska USA (EPA). Badacze stwierdzili również, że dwie trzecie emisji metanu pochodziło z pieców, które były wyłączone, co oznacza, że były w nich luźne połączenia i złączki.

Podobne tematy