Czym warto wyczyścić granitowy zlew?

Jeśli masz zlewozmywak granitowy, warto go regularnie czyścić, aby zachować jego świetny wygląd. Ale jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie tego typu zlewu? Na szczęście jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że zlew pozostanie lśniący przez długie lata. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo czyścić zlew granitowy. Używanie mokrej gąbki do szorowania zlewu jest łatwym sposobem na zapewnienie, że jest on nieskazitelny i błyszczący.

Po każdym użyciu, powinieneś opłukać swój granitowy zlew czystą wodą. Twarda woda pozostawi matowe wykończenie, a Ty powinieneś dokładnie wysuszyć go po każdym użyciu. Granitowe zlewozmywaki kompozytowe będą stopniowo matowieć, jeśli będą regularnie narażone na działanie minerałów. Jeśli nie masz pewności co do właściwego sposobu czyszczenia zlewu, możesz znaleźć informacje w Internecie. Jeśli jednak nie wiesz, jak wyczyścić swój granitowy zlew, możesz mieć trudny czas na jego utrzymanie.

Zlewozmywaki silgranitowe są wykonane w 80 procentach z granitu i są odporne na ciepło, zarysowania i żetony. Ich prosta pielęgnacja wymaga podstawowego czyszczenia. Zlewozmywaki Silgranit występują w siedmiu różnych kolorach. Firma Blanco stworzyła te zlewy z myślą o prostocie i estetyce. Do usuwania trudnych zabrudzeń i plam można używać nieściernych środków czyszczących. Dla jasnych zlewozmywaków, można użyć Blancoclean Composite Cleanser.

Twarda woda może zostawić za sobą biały osad. Podczas gdy produkty komercyjne są bezpieczne do stosowania na zlewie, należy dokładnie przestrzegać instrukcji i zawsze dokładnie wypłukać zlewozmywak po ich użyciu. Biały ocet i woda to łatwy sposób na usunięcie plam z twardej wody, a olej mineralny to łatwe rozwiązanie dla przywrócenia blasku do zlewu. Można również użyć mieszanki wody i białego octu, aby usunąć plamy z rdzy.

Używanie nieściernego środka czyszczącego to najlepszy sposób na utrzymanie zlewozmywaka w stanie lśniącym. Jeśli masz skłonność do plam wodnych, spróbuj środka czyszczącego, który zawiera wybielacz chlorowy. Sam wybielacz może uszkodzić powłokę ochronną. Należy również unikać stosowania agresywnych środków czyszczących, zasad handlowych i materiałów ściernych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy użyć Blancoclean Composite Cleanser, aby usunąć plamy.

Jeśli chcesz czystszy wygląd, przejdź do granitowego zlewu podtynkowego. Ten ostatni jest nieco droższy, ale nadal oferuje czystszy wygląd. Niektórzy ludzie wolą zlewozmywak z fartuchem, który sprawia, że śmiałe oświadczenie w obszarze przygotowania. A jeśli jesteś zapalonym kucharzem, podwójny zlew jest najlepszym rozwiązaniem. Zlewy dwukomorowe są najlepsze dla osób, które lubią oddzielać zmywanie naczyń od gotowania. Niektóre zlewy posiadają nawet zintegrowaną deskę rozdzielczą.

Podobne tematy